soukromá školka 10 - Strašnice, soukromá školka Praha 10 - Strašnice, co je Tučňákov, hlídání dětí Praha 10 - Strašnice

Soukromá školka Praha, Individuální přístup, strava v bio kvalitě, tematické týdny pro děti, jak do Tučňákova, dětský klub, hlídání dětí, akce pro děti – Praha, dětské centrum Praha 10 - Strašnice

soukromá školka, šikulové, sporťáci, zpěváček, anglická školka, svačina pro děti, cvičení pro děti

školka, jesle, pohyb, tanec, dětství, školné

Akce a kroužky

Akce:

Tučňákov se řídí tradicemi a zvyky. Proto několikrát ročně pořádá různé akce, výlety a setkání. Jako například:

 • Velkolepé narozeninové oslavy pro každého „Tučňáka“
 • Tučňákův Karneval se spoustou překvapení
 • Velikonoční dílničky pro kluky i holčičky
 • Den matek, Den otců, Den dětí, Den celé rodiny
 • Zahradní slavnosti pro celou rodinu
 • Odborné i zábavné workshopy
 • Zimní i letní sportovní olympiáda 
 • Tematické týdny s multismyslovým zaměřením 
 • Výlety: divadlo, farma, galerie, knihovna, les, zoo ...
 • Mikulášská nadílka
 • Vánoční večírek s nadílkou
 • Summer camps možnost vyzkoušet si školku 

Zájmové kroužky:

Tučňákov nabízí pro přihlášené děti následující nabídku kroužků:

Angličtina:

Každý správný tučňák by měl hovořit alespoň dvěma jazyky. Kromě rodného jazyka a jeho rozvoje nabízíme výuku angličtiny s rodilým mluvčím. Děti se seznamují s novými slovíčky, zpívají písně a zábavnou formou si osvojují cizí jazyk.

Šikulové:

Chystáme různé tvořivé činnosti výtvarného nebo pracovního charakteru. Malujeme, kreslíme, modelujeme, lepíme, stříháme, skládáme a všechno nás to nesmírně baví. Kroužek nabízí rozvoj estetického cítění, tvořivosti, fantazie, vytrvalosti, rozvíjí jemnou motoriku.

Vaření:

Občas si také něco sami uvaříme nebo upečeme. Můžeme to společně zbaštit nebo nechat pro maminku či tatínka. Baví nás míchat těsto, vykrajovat tvary, potírat a zdobit. Snažíme se připravovat nejen sladkosti, ale také zdravé, barevné pokrmy.

Sportíci:

Pohyb je pro nás přirozeným projevem. Proto běháme, skáče, lezeme po čtyřech. Učíme se ale také novým motorickým dovednostem jako je chytat a házet míč, skákat po jedné noze. Zařazujeme prvky dětské jógy a relaxace. Trénujeme vytrvalost, podporujeme odvahu, budujeme sílu celého těla.

Zpěváček:

Jak by to asi vypadalo, kdybychom si denně nezpívali? Odpověď je jasná: Smutně! A to mi rozhodně nechceme. Nacvičujeme známé lidové písničky. Za doprovodu klavíru. Některé doplňujeme tanečkem. Hrajeme si na muzikanty – máme k tomu širokou nabídku Orffových nástrojů. Učíme se rozeznávat zvuky a hluky. Často dostáváme různé hudební hádanky.

Jóga:

Zdravotní cvičení sestavené speciálně dle dětské anatomie pro rozvoj správného držení těla. Učíme se techniky dýchaní, protahování, relaxace, imaginace vše uzpůsobeno tak, aby dětem přinášelo radost.  

Logohrátky:

Zábavná forma procvičování jazykových dovedností. V zásobě máme nespočet technik a činností k procvičení správné výslovnosti. 

Pohádkování: 

Učíme se vyrábět loutky, vlastní kostýmy, rozvíjíme dramatické cítění, tematicky zaměřený kroužek obsahující zpěv, recitaci, poslech pohádek, dramatické ztvárnění. 

Hudebně pohybový: 

Taneční škola pro naše nejmenší nabízí prvky baletu, latinskoamerických rytmů, lidového folkloru. Multikulturní propojení tance. 

Zahradník:

Kroužek nabízí budování vztahu k přírodě, rostlinám, zvířatům, péči o zahrádku. Rozvíjí spolupráci, zodpovědnost, dále nabízí budování nových přátelství s našimi zvířecími mazlíčky. Děti se tak všemi smysly učí, co péče o zvířátka a zahrádku obnáší. 

 

 

Kroužky jsou určeny pro všechny přihlášené děti a to v ceně školného. Další nabídka dle zájmu a osobní konzultace.

nahoru

Úvod Kontakty

penguin academy s.r.o.
Sídlo:
Praha - Nové Město, Opletalova 1417/25, PSČ 110 00
IČO: 04660668