soukromá školka 10 - Strašnice, soukromá školka Praha 10 - Strašnice, co je Tučňákov, hlídání dětí Praha 10 - Strašnice

Soukromá školka Praha, Individuální přístup, strava v bio kvalitě, tematické týdny pro děti, jak do Tučňákova, dětský klub, hlídání dětí, akce pro děti – Praha, dětské centrum Praha 10 - Strašnice

soukromá školka, šikulové, sporťáci, zpěváček, anglická školka, svačina pro děti, cvičení pro děti

školka, jesle, pohyb, tanec, dětství, školné

O nás

Vítáme Vás v Tučňákově. Jsme první a jediná školička pracující s unikátním programem multismyslové stimulace dětí. Vedeme děti k systematickému zapojování všech smyslů pomocí nichž lépe, rychleji a hlouběji poznávají svět. Dáváme průchod přirozené zvědavosti a rozvíjíme lásku k poznání. Pyšníme se krásnými prostory s vlastní rozlehlou zahradou. Jsme školičkou do které se děti těší. 

 • Pracujeme s jedinečným kurikulem 
 • Unikátní program podporující rozvoj dětí
 • Speciálně navržené pomůcky
 • Kvalifikované profesionální vedení je samozřejmostí
 • Nadstandardní vybavení prostor
 • Vlastní rozlehlá zahrada ke každodennímu využití 
 • Rodinné klima k rychlejší adaptaci dětí
 • Garantujeme nízký počet dětí ve skupině
 • Široká nabídka vzdělávacích a zájmových kroužků
 • Anglické bloky s rodilým mluvčím
 • Tučňákův minibusík BMW, luxusní přeprava do školky i ze školky 

Děti přijímáme od 12 měsíců!

 

Kdo se stará o Vaše děti?

 

Mgr. Magda Bartošová

Magda je autorkou a ředitelkou projektu. Magisterské vzdělání získala v oboru psychologie. Vystudovala také předškolní a speciální pedagogiku. Nyní působí jako frekventantka psychoterapeutického výcviku kognitivně behaviorální terapie u prof. Jána Praška v Mezinárodním institutu KBT - Odyssea. 

Ve své pedagogické praxi a po zkušenostech z jiných zařízení zjistila, že je třeba něco změnit. „Školky jsou přeplněné, rodiče bezradní, učitelky podrážděné. Důsledky se bohužel podepisují na těch nepravých. Cílem školičky a jeslí Tučňákov je vytvářet prostředí, do kterého se děti těší. Prostředí klidné, rodinné s kvalitní péčí a individuálním přístupem ke všem účastníkům výchovně vzdělávacího procesu. Dle získaných referencí a ocenění se nám to zdá se daří. Chceme být pro děti partnery a průvodci na jejich cestě dětstvím. Pohybovat se ve společnosti dětí je nesmírně obohacující. Kvalitní pedagog musí sám v sobě najít kousek dětské duše a dát jí prostor k realizaci.“ Na práci s dětmi ji baví jejich autenticita, spontánnost a čistá radost ze života. Fascinují ji každé i sebemenší pokroky ve vývoji a má radost, může-li se na tomto procesu podílet, pozorovat jej a ve všech směrech podporovat. V kanceláři ji proto nehledejte, věnuje se dětem. 

 

 

Mgr. Jitka Vávrová

Je zástupkyní ředitelky, pracuje pro Tučňákov od samého založení. Jitka získala magisterský diplom ve speciální pedagogice a vychovatelství. Absolvovala kurz rozvoje a podpory grafomotoriky u dětí. Úspěšně zakončila také kurz znakového jazyka. Praxi v oboru čerpala jako učitelka v mateřské škole, hlídací teta v dětském centru, vedoucí na letních táborech s mezinárodní účastí. Zajišťovala soukromé hlídání v rodinách, včetně doučování dětí školou povinných. Působila jako lektorka zájmových kroužků zaměřených na tanec a sport, ten je také její velkou vášní. Je milá, spolehlivá a zodpovědná. Děti si v její společnosti užijí spousty legrace a žádný ze dnů není všední.

"Snažím se maximálně zaměřovat na individualitu každého dítěte. Jejich kreativita je mi obrovskou inspirací. Ideální den je vyplněný zábavou spojenou s učením se novým věcem. Vhodná kombinace a vyvážení těchto požadavků dělá velké úspěchy. Každičký den s dětmi je jiný a to na této práci miluji."

 

 

Kateřina Šachová, DiS.

Zahájila svou profesní dráhu studiem oboru sociální péče. Následně pokračovala na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální, kde získala titul diplomovaný specialista. V průběhu studií měla možnost poznávat různorodost profese, kterou tento obor bezesporu poskytuje. Praktické zkušenosti čerpala v rámci zájmových i vzdělávacích institucích pro děti a mládež. Seznámila se tak s obsahem i náplní práce v jeslích, mateřských školách, organizovala dětské letní tábory, ale nakoukla i do administrativní oblasti v rámci instituce OSPOD. Ve svém volném čase ráda relaxuje při poslechu hudby či při čtení knih. Děti nejradějí zaměstnává zpěvem, tancem či malováním, což jsou její silné stránky. 

"Práce s dětmi mě vždy bavila a byla pro mě tou pravou výzvou. Proto po ukončení studia jsem měla ve výběru profese jasno. Každé dítě je osobnost, která mě inspiruje svým vývojem. Dětský svět je čistý a otevřený všem možnostem. Je to místo, kde každý může být tím, kým chce. Proto mám radost, že můžu být součástí dětského kolektivu a dětem nápomocná při objevování nekonečných možností."

 

 

 

 

Bc. Anežka Švarcová

Vystudovala bakalářský program v oborech Český jazyk a literatura se zaměřením na vzdělávání a také Psychologie se zaměřením na vzdělávání. Dále pokračuje v dálkovém studiu Arteterapie na Akademii Alternativa v Olomouci. Praxi získala především při dlouholetém soukromém hlídání dětí v rodinách. Řadu let jezdí jako zdravotnice a vedoucí na dětské letní tábory. Absolvovala zdravotnický kurz od ZDrSEM. Několik let působila jako aktivistka preventivního PEER programu na základní a střední škole. Ve svém volném čase ráda tvoří, peče a sportuje. Energii načerpává během dlouhých procházek a při čtení knížek. 
 
"Na dětech miluji jejich bezprostřednost, čirou radost ze všeho kolem. Úžasné je také jejich prožívání, které mají zaměřeno na tady a teď. Ráda bych byla pro děti co nejlepším průvodcem v pro ně novém světě. Chci vytvářet bezpečné, láskyplné prostředí, ve kterém se děti cítí šťastné. Moc ráda je formou hry seznamuji a učím novým věcem." 

 

 

 

Pamela Cardoza

Pamela is our English teacher. She arrived to Prague a year ago and she currently studies at MUP and provides private English and Spanish lessons. In her previous years she worked as an Au Pair in America for four and half years with children between the ages 5 and 10. She also studied in the U.S. where she perfected her English language, idioms, and so on. She really enjoys spending time with children. Cooking and baking is one of her passions and always have been.  She hopes after she finishes with her school she will join a culinary school and become a professional chef. 

She tries to teach children in a fun, silly way so that the children stay excited and motivated to learn. Pamela believes learning involves different strategies and she wants to show those to her young students.

 

Zajímá Vás něco konkrétně?

Napište nám

Napsali o nás

Svoboda & Williams

Realitní kancelář

Tučňákov zajistil celodenní program pro děti na již 4. ročníku charitativního turnaje v sálové kopané SVOBODA & WILLIAMS CUP. Finanční výtěžek klání ve výši 144 500 Kč podpoří Nadaci Terezy Maxové dětem.

Přejít na článek

PRAGUE STAY

Přední pražský portál v oblasti ubytování a životního stylu

Přejít na článek
nahoru

Úvod Kontakty

penguin academy s.r.o.
Sídlo:
Praha - Nové Město, Opletalova 1417/25, PSČ 110 00
IČO: 04660668